Właściwe pH


Właściwe pH

 

          Aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować, musi w nim być zachowana równowaga kwasowo-zasadowa (homeostaza). pH naszej krwi wynosi 7,35-7,45. Niestety, ponieważ nasza codzienna dieta jest bardzo bogata w produkty kwasotwórcze, organizm musi stale walczyć o utrzymanie odpowiedniego pH. Powstaje pytanie: po co? Dzieje się tak dlatego, ponieważ nasz organizm stara się nie dopuścić, by pH naszej krwi obniżyło się. Kiedy pH krwi spada z poziomu 7,4 do 7,0 następuje niewydolność krążeniowa, a co za tym idzie śmierć organizmu. Zakwaszenie krwi powoduje niedotlenienie organizmu, ponieważ krew nie niesie tlenu w takim stopniu jak przy zachowanej równowadze kwasowo-zasadowej. 
 

 

 

            Jak już wspomniano, nasza dieta obfituje w produkty kwasotwórcze (jest to np. kawa, herbata, cukier, soki, woda gazowana, mięso, ryby, jaja, pomidory, żywność typu fast food, itp.), dlatego niezmiernie ważne jest aby uzupełnić ją w wodę o odpowiednim pH – minimum 7,4. Im wyższe pH wody, którą pijemy, tym bardziej przyczynia sie ona do wyrównania homeostazy w organizmie. Niestety na polskim rynku brakuje wody, która miałaby przynajmniej minimalne dla zdrowia naszego organizmu pH – 7,4.
Coral Club, proponujący suplementy Coral Mine, H500Microhydrin, Microhydrin Plus i Hydracel, zapewnia nam skuteczną broń w walce z zakwaszeniem.

 

 

  Potencjał REDOX