Typowe objawy

Objawy

         Przebieg choroby pasożytniczej jest bardzo różny. Może ona przebiegać bezobjawowo, a może przybierać ciężkie formy i kończyć się nawet śmiercią. Zależy to nie tylko od gatunku pasożytów i ich ilości, ale także od ogólnego stanu organizmu pacjenta żywiciela i innych czynników.

 

Robaczyca może powodować dolegliwości serca, chroniczne zmęczenie, liczne obrzęki, czasami wręcz ogromne, jest to choroba przewlekła. Według twierdzenia doktor Clark i innych europejskich uczonych, robaczyca prowadzi do rozwoju takich powszechnych chorób jak alergia, stany zapalne skóry, obrzęki, AIDS, syndrom chronicznego zmęczenia, długotrwałe infekcje itp. Często zdarza się, że larwy pasożyta przedostające się z głębi ciała pod powierzchnie skóry mają wygląd wysypki i uważane są mylnie za opryszczkę.

 

Na ogół przeciętny zdrowy, jak się wydaje, człowiek nie zwraca uwagi na objawy, które mogłyby sugerować obecność pasożytów w jego organizmie lub objawy te kojarzy z zupełnie innymi chorobami dość powszechnie występującymi.

 

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w ciągu ostatnich 10 lat na świecie 4,500,000,000 osób zaraziło się pasożytami. W Europie jest to co trzeci człowiek, a w USA liczba ta stanowi od 85 do 95% populacji. I tak na początku XXI wieku w ocenie uczonych 95% ludności świata jest zarobaczona. 99,9% ludzi posiadających zwierzęta domowe, w tym gryzonie i ptaki, jest potencjalnymi nosicielami pasożytów. Choroby pasożytnicze są przyczyną 14,000,000 zgonów w ciągu roku, co stanowi 25% ogółu wszystkich zgonów (czyli co czwarty).

 


Najbardziej powszechne objawy obecności pasożytów w ludzkim organizmie.

 

Jeśli chodzi o charakterystyczne objawy zakażenia u kobiet są to:

 1. stany zapalne jajników,
 2. bolesne miesiączki połączone z obfitym krwawieniem,
 3. osłabienia,
 4. zaburzenia cyklu miesiączkowego, a następnie stany zapalne szyjki macicy,
 5. tworzenie się mięśniaków, cyst,
 6. zmiany mastopatyczne,
 7. stany zapalne nadnerczy, pęcherza moczowego i nerek.
 1. Typowe objawy robaczycy u mężczyzn to:
 1. powiększenie prostaty i jej stany zapalne,
 2. złogi w pęcherzu moczowym, nerkach, a nawet impotencja.

Niedawno uczeni odkryli, że robaczyca może powodować zaburzenia psychiki aż do trzeciego pokolenia. Pokolenie dzieci, których rodzice byli zakażeni pasożytami umiera o 10-15 lat wcześniej.

 

Najbardziej powszechne objawy obecności pasożytów w ludzkim organizmie to:

 1. problemy skórne, np. duża ilość piegów, różne plamy,
 2. bóle głowy,
 3. wczesne zmarszczki,
 4. zgrzytanie zębami,
 5. zaburzenia snu,
 6. łamliwość paznokci,
 7. gazy,
 8. wzdęcia,
 9. zaparcia,
 10. biegunki,
 11. bóle stawów, mięśni,
 12. częste przeziębienia,
 13. astma,
 14. niska hemoglobina,
 15. anemia,
 16. utrata apetytu,
 17. chroniczne zmęczenie, 
 18. a nawet nerwica.

 

Można więc wnioskować, że objawy obecności pasożytów w naszym organizmie są symptomami najczęściej występujących chorób. Dlatego też  ludziom, którzy mają powyższe objawy można zalecić okresowe oczyszcanie organizmu z pasożytów.